Antrenori si instructori de tenis, Lectii de tenis video online, Terenuri si cluburi de tenis de camp, Medicina in tenis, Forum tenis
Lectii tenis video online, Antrenori tenis, Terenuri tenis camp Competitii Sportive - Tenis


 
Trebuie sa fii logat pentru a scrie mesaje Logare Inscrie-te Membri


Inscrie-te? | Parola Pierduta?

Cauta in Forumuri:


 






Minimum search word length is 4 characters – Maximum search word length is 84 characters
Folosire wildcard-uri:
*  corespunde oricator caractere    %  corespunde exact unui caracter

Miami (Sony Ericsson Open) 2011 – ATP1000

Fara tag-uri
Mesaj
Administrator

George

Bucuresti

mesaje 535

10:59 martie 18, 2011

Mesaj editat 11:00 – martie 18, 2011 de George


  • Nume: Sony Ericsson Open
  • Categorie: ATP World Tour Masters 1000
  • Loc desfasurare: Miami, U.S.A.
  • Data: 23.03.2011-03.04.2011
  • Marime tablou: S-96 D-32
  • Suprafata: Hard
  • Premii: $ 3,645,000
  • Campion 2010: Andy Roddick

Stii terenuri de tenis? Adauga-le in sectiunea Terenuri!

Administrator

George

Bucuresti

mesaje 535

17:41 martie 25, 2011

Singles – First Round
K Nishikori (JPN) d J Chardy (FRA) 76(5) 62
F Lopez (ESP) d R Berankis (LTU) 46 76(5) 63
A Seppi (ITA) d M Zverev (GER) 62 67(9) 61
T Gabashvili (RUS) d D Brands (GER) 62 76(5)
F Gil (POR) d [Q] P Capdeville (CHI) 61 36 76(6)
F Mayer (GER) d [WC] I Karlovic (CRO) 64 76(6)
C Berlocq (ARG) d [WC] J Sock (USA) 75 76(6)
R Ramirez Hidalgo (ESP) d A Mannarino (FRA) 76(3) 67(3) 62
R Stepanek (CZE) d F Fognini (ITA) 63 76(5)
S Stakhovsky (UKR) d [Q] G Dimitrov (BUL) 62 64
[Q] O Rochus (BEL) d B Kavcic (SLO) 36 64 75
Y Lu (TPE) d P Riba (ESP) 63 62
P Petzschner (GER) d F Serra (FRA) 61 75
J Tipsarevic (SRB) d R Haase (NED) 64 76(5)
[Q] R Schuettler (GER) d [WC] R Harrison (USA) 75 62
P Cuevas (URU) d M Berrer (GER) 64 76(2)

ORDER OF PLAY – FRIDAY, 25 MARCH, 2011

STADIUM start 11:00 am
I Dodig (CRO) vs [4] R Soderling (SWE) – ATP
[Q] A Yakimova (BLR) vs [2] K Clijsters (BEL) – WTA
[5] A Murray (GBR) vs [Q] A Bogomolov Jr. (USA) – ATP
[WC] D Safina (RUS) vs [3] V Zvonareva (RUS) – WTA

Not Before 7:30 PM
D Istomin (UZB) vs [2] N Djokovic (SRB) – ATP
K Date-Krumm (JPN) vs [19] A Ivanovic (SRB) – WTA

GRANDSTAND start 11:00 am
S Devvarman (IND) vs [31] M Raonic (CAN) – ATP
P Andujar (ESP) vs [9] F Verdasco (ESP) – ATP
[5] F Schiavone (ITA) vs A Kerber (GER) – WTA
[6] D Ferrer (ESP) vs [Q] I Kunitsyn (RUS) – ATP

Not Before 5:00 PM
[29] P Kohlschreiber (GER) vs J Del Potro (ARG) – ATP
[5] M Fyrstenberg (POL) / M Matkowski (POL) vs J Erlich (ISR) / A Ram (ISR) – ATP

COURT 1 start 11:00 am
B Zahlavova Strycova (CZE) vs [9] A Radwanska (POL) – WTA
[24] M Kirilenko (RUS) vs [Q] S Mirza (IND) – WTA
[15] M Bartoli (FRA) vs A Morita (JPN) – WTA
[Q] P Lorenzi (ITA) vs [17] R Gasquet (FRA) – ATP
[8] V Azarenka (BLR) vs [Q] L Hradecka (CZE) – WTA
[3] L Huber (USA) / N Petrova (RUS) vs [WC] P Martic (CRO) / A Tomljanovic (CRO) – WTA

COURT 2 start 11:00 am
[14] M Fish (USA) vs J Benneteau (FRA) – ATP
[27] T Bellucci (BRA) vs [WC] J Blake (USA) – ATP
M Granollers (ESP) vs [12] S Wawrinka (SUI) – ATP
M Kukushkin (KAZ) vs [19] S Querrey (USA) – ATP

Not Before 6:00 PM
I Andreev (RUS) vs [30] J Isner (USA) – ATP

COURT 3 start 10:00 am
[23] M Llodra (FRA) vs X Malisse (BEL) – ATP
[24] G Garcia-Lopez (ESP) vs K Anderson (RSA) – ATP
[27] M Martinez Sanchez (ESP) vs [Q] A Tatishvili (GEO) – WTA
K Anderson (RSA) / I Karlovic (CRO) vs M Cilic (CRO) / I Ljubicic (CRO) – ATP
[1] G Dulko (ARG) / F Pennetta (ITA) vs O Govortsova (BLR) / A Kudryavtseva (RUS) – WTA

COURT 6 start 10:00 am

V Lepchenko (USA) vs [12] P Kvitova (CZE) – WTA
E Makarova (RUS) vs [22] A Kleybanova (RUS) – WTA
[14] K Kanepi (EST) vs V Razzano (FRA) – WTA
D Hantuchova (SVK) / A Radwanska (POL) vs V Dushevina (RUS) / E Makarova (RUS) – WTA
R Kops-Jones (USA) / A Spears (USA) vs [WC] S Stephens (USA) / Y Wickmayer (BEL) – WTA

COURT 7 start 11:00 am
[28] J Groth (AUS) vs Y Shvedova (KAZ) – WTA
[16] V Troicki (SRB) vs [Q] M Ilhan (TUR) – ATP
[WC] K Nishikori (JPN) / D Young (USA) vs [4] J Melzer (AUT) / P Petzschner (GER) – ATP
O Marach (AUT) / J Tipsarevic (SRB) vs N Almagro (ESP) / A Dolgopolov (UKR) – ATP
G Garcia-Lopez (ESP) / A Montanes (ESP) vs M Mertinak (SVK) / D Norman (BEL) – ATP

COURT 8 start 11:00 am
T Bacsinszky (SUI) vs [25] D Cibulkova (SVK) – WTA
L Dominguez Lino (ESP) vs [31] T Pironkova (BUL) – WTA
[17] A Pavlyuchenkova (RUS) vs A Szavay (HUN) – WTA
[6] I Benesova (CZE) / B Zahlavova Strycova (CZE) vs K Jans (POL) / A Rosolska (POL) – WTA
A Kleybanova (RUS) / Z Yan (CHN) vs J Craybas (USA) / R Stubbs (AUS) – WTA

Stii terenuri de tenis? Adauga-le in sectiunea Terenuri!

Member

cristy21steaua

Cluj Napoca

mesaje 445

22:43 martie 25, 2011

Surprize surprize.. 

Murray OUT! A fost invins in 2 seturi 61 75 de Bogomolov J.A.

Dev Verman l-a invins pe Raonic 76(5) 75 (asta nu cred ca e asa mare surpriza, dupa cum merge Dev Verman in ultima vreme..)

 

De la fete a iesit si favorita 7 Li N, fiind invinsa de J. Larsson 75 67(5) 76(5).

Larsson o va intalni in turul 3 pe Dulgheru.

Administrator

George

Bucuresti

mesaje 535

23:16 martie 25, 2011

Tare Dulgheru, in turul 3!

Alta surpriza mai e Verdasco, eliminat de Pablo Andujar, finalist la BCR Open Romania 2010 (cred ca o sa adaug cateva filmulete si cu el pe site in sectiunea Jucatori Pro)!

Wawrinka e posibil sa iasa si el, e condus cu 4-2 in setul 3 de Grannolers (am si cu el filmulete Laughing).

Interesant o sa fie si DelPo cu Kohlschreiber, doar ce au jucat la IndianWells, unde a castigat DelPo cu greu!

Stii terenuri de tenis? Adauga-le in sectiunea Terenuri!

Administrator

George

Bucuresti

mesaje 535

23:21 martie 25, 2011

cristy21steaua a spus:

Surprize surprize.. 

Murray OUT! A fost invins in 2 seturi 61 75 de Bogomolov J.A.


Bogomolov l-a eliminat si pe Hane in turul anterior!

Stii terenuri de tenis? Adauga-le in sectiunea Terenuri!

Administrator

George

Bucuresti

mesaje 535

09:14 martie 26, 2011

RESULTS – FRIDAY, 25 MARCH, 2011

Men's Singles – Second Round

[2] N Djokovic (SRB) d D Istomin (UZB) 60 61
[4] R Soderling (SWE) d I Dodig (CRO) 36 62 64
[Q] A Bogomolov Jr. (USA) d [5] A Murray (GBR) 61 75
[6] D Ferrer (ESP) d [Q] I Kunitsyn (RUS) 62 61
P Andujar (ESP) d [9] F Verdasco (ESP) 36 76(3) 64
M Granollers (ESP) d [12] S Wawrinka (SUI) 60 67(4) 63
[14] M Fish (USA) d J Benneteau (FRA) 64 63
[16] V Troicki (SRB) d [Q] M Ilhan (TUR) 63 63
[17] R Gasquet (FRA) d [Q] P Lorenzi (ITA) 62 63
[19] S Querrey (USA) d M Kukushkin (KAZ) 63 62
[23] M Llodra (FRA) d X Malisse (BEL) 62 63
K Anderson (RSA) d [24] G Garcia-Lopez (ESP) 63 57 64
[WC] J Blake (USA) d [27] T Bellucci (BRA) 26 64 76(6)
J Del Potro (ARG) d [29] P Kohlschreiber (GER) 67(3) 64 75
[30] J Isner (USA) d I Andreev (RUS) 64 57 76(2)
S Devvarman (IND) d [31] M Raonic (CAN) 76(5) 75

Men's Doubles – First Round
[4] J Melzer (AUT) / P Petzschner (GER) d [WC] K Nishikori (JPN) / D Young (USA) 62 63
J Erlich (ISR) / A Ram (ISR) d [5] M Fyrstenberg (POL) / M Matkowski (POL) 75 64
O Marach (AUT) / J Tipsarevic (SRB) d P Andujar (ESP) / C Berlocq (ARG) 67(7) 64 10-8
M Mertinak (SVK) / D Norman (BEL) d G Garcia-Lopez (ESP) / A Montanes (ESP) 46 76(5) 10-8
M Cilic (CRO) / I Ljubicic (CRO) d K Anderson (RSA) / I Karlovic (CRO) 63 632)

ORDER OF PLAY – SATURDAY, 26 MARCH, 2011

STADIUM start 11:00 am
[11] S Kuznetsova (RUS) vs S Peng (CHN) – WTA

Not Before 1:00 PM
[3] R Federer (SUI) vs R Stepanek (CZE) – ATP
P Cuevas (URU) vs [8] A Roddick (USA) – ATP
[WC] S Lisicki (GER) vs [16] M Sharapova (RUS) – WTA

Starting at 8:00 PM
[1] R Nadal (ESP) vs K Nishikori (JPN) – ATP
[1] C Wozniacki (DEN) vs [29] D Hantuchova (SVK) – WTA

GRANDSTAND start 11:00 am
T Gabashvili (RUS) vs [15] J Tsonga (FRA) – ATP
[22] M Baghdatis (CYP) vs [Q] O Rochus (BEL) – ATP
[4] S Stosur (AUS) vs [30] L Safarova (CZE) – WTA
J Tipsarevic (SRB) vs [18] M Cilic (CRO) – ATP

Not Before 5:00 PM
R Ramirez Hidalgo (ESP) vs [7] T Berdych (CZE) – ATP

COURT 1 start 11:00 am
S Stakhovsky (UKR) vs [32] J Monaco (ARG) – ATP
[25] G Simon (FRA) vs [Q] R Schuettler (GER) – ATP
[32] K Zakopalova (CZE) vs [6] J Jankovic (SRB) – WTA
[11] N Almagro (ESP) vs F Gil (POR) – ATP
J Isner (USA) / S Querrey (USA) vs P Cuevas (URU) / M Granollers (ESP) – ATP

COURT 2 start 11:00 am
Y Lu (TPE) vs [13] M Youzhny (RUS) – ATP
[26] A Dulgheru (ROU) vs J Larsson (SWE) – WTA
[10] J Melzer (AUT) vs P Petzschner (GER) – ATP
S Stakhovsky (UKR) / M Youzhny (RUS) vs N Djokovic (SRB) / A Murray (GBR) – ATP

Not Before 6:00 PM
[21] A Petkovic (GER) vs I Benesova (CZE) – WTA

COURT 3 start 10:00 am
L Dlouhy (CZE) / P Hanley (AUS) vs M Melo (BRA) / B Soares (BRA) – ATP
F Lopez (ESP) vs [26] J Chela (ARG) – ATP
[28] E Gulbis (LAT) vs C Berlocq (ARG) – ATP
F Lopez (ESP) / F Verdasco (ESP) vs [2] M Mirnyi (BLR) / D Nestor (CAN) – ATP
S Peer (ISR) / S Peng (CHN) vs [2] K Peschke (CZE) / K Srebotnik (SLO) – WTA

COURT 7 start 10:00 am
M Kondratieva (RUS) / R Voracova (CZE) vs N Llagostera Vives (ESP) / A Parra Santonja (ESP) – WTA
A Medina Garrigues (ESP) vs E Vesnina (RUS) – WTA
F Mayer (GER) vs [20] A Montanes (ESP) – ATP
[WC] S Kuznetsova (RUS) / V Zvonareva (RUS) vs [8] M Martinez Sanchez (ESP) / A Medina Garrigues (ESP) – WTA
[5] Y Chan (TPE) / J Zheng (CHN) vs S Mirza (IND) / E Vesnina (RUS) – WTA

COURT 8 start 11:00 am
M Kirilenko (RUS) / A Pavlyuchenkova (RUS) vs J Goerges (GER) / L Raymond (USA) – WTA
[21] A Dolgopolov (UKR) vs A Seppi (ITA) – ATP
T Bacsinszky (SUI) / A Szavay (HUN) vs [7] B Mattek-Sands (USA) / M Shaughnessy (USA) – WTA
P Kohlschreiber (GER) / R Ram (USA) vs [7] R Bopanna (IND) / A Qureshi (PAK) – ATP
M Lopez (ESP) / D Marrero (ESP) vs A Golubev (KAZ) / D Istomin (UZB) – ATP

Stii terenuri de tenis? Adauga-le in sectiunea Terenuri!

Administrator

George

Bucuresti

mesaje 535

09:15 martie 26, 2011

DelPo a castigat si de data asta cu neamtul! Super!

Stii terenuri de tenis? Adauga-le in sectiunea Terenuri!

Member

cristy21steaua

Cluj Napoca

mesaje 445

10:03 martie 26, 2011

Mesaj editat 10:03 – martie 26, 2011 de cristy21steaua


A iesit si Wawrinka.. 

Off:(am facut ceva banuti, pariind live ca pierd Murray si Wawrinka) Laughing

Sa vedem ce va face Del Potro cu Soderling.. 

Administrator

George

Bucuresti

mesaje 535

17:56 martie 26, 2011

Nu ma asteptam la Wawrinka!

Cat ai castigat?Laughing

Stii terenuri de tenis? Adauga-le in sectiunea Terenuri!

Member

cristy21steaua

Cluj Napoca

mesaje 445

22:52 martie 26, 2011

Cam 80 lei.. 

__________

Roddick a iesit si el, fiind invins de P Cuevas 64 74(4)

Men's Singles – Second Round
[3] R Federer (SUI) d R Stepanek (CZE) 63 63
[13] M Youzhny (RUS) d Y Lu (TPE) 61 60
[15] J Tsonga (FRA) d T Gabashvili (RUS) 63 67(3) 63
[21] A Dolgopolov (UKR) d A Seppi (ITA) 61 53 ret. (left ankle sprain)
F Lopez (ESP) d [26] J Chela (ARG) 76(3) 36 64
[32] J Monaco (ARG) d S Stakhovsky (UKR) 64 67(2) 64

 

Women's Singles – Third Round
S Peng (CHN) d [11] S Kuznetsova (RUS) 63 61
[26] A Dulgheru (ROU) d J Larsson (SWE) 62 61 
A Medina Garrigues (ESP) d E Vesnina (RUS) 63 64

In optimi Dulgheru va da peste chinezoaica Peng, care a trecut de Kuznetsova 63 61.

Fara tag-uri


About the Invata Tenis Forum

Zona orara Forum: Europe/Bucharest

Cei mai multi utilizatori online: 29

Online acum:
10 Oaspeti

Currently Browsing this Topic:
1 Guest

Statistici Forum:

Grupuri: 6
Forumuri: 14
Subiecte:153
Mesaje:1379

Membri:

Sunt 953 membri

Este 1 admin
Este 1 Moderator

Top Posters:

cristy21steaua – 445
chc – 69
cr2krl9 – 60
radu.restivan – 37
RazvannN – 25
andreea_mitoiu – 18

Membrii noi recenti: ionelrata, Stefaniafilip, ianis, cc, alice.alexandra, Ionela

Administratori: George (535 Mesaje)

Moderatori: Scarf (14 Mesaje)



 

Parerea ta!

Sus